Výsledky II. Krajské ligy a Velké ceny H. Králové

Výsledky II. Krajské ligy  a Velké ceny H. Králové

Přinášíme výsledky borovanských karatistů ze 2. kola Krajské ligy a Velké ceny Hradce Králové.

tw_borovany_kl_3

16.4.2011 jsme se zúčastnili 2.kola KL pořádaného oddílem Kobra Ryu Strakonice. Klasickou sestavu: Tomáš Kutta, Ondra Sviták, Přemek Benhák, Vašek Plecer, Jáchym Urban a Dan Červenka doplnil Vítek Kolář, pro kterého byly tyto závody soutěžní premiérou. Naopak doma zůstal nemocný Denis Cmunt.
V kata vypadli v prvním kole Vítek Kolář i Dan Červenka, pěkně si vedl Jáchym, který postoupil do třetího kola. Jeho heian yondan však na další postup nestačila. Skupina mladších žáků byla rozdělena na dvě tatami. Bohužel, na jednom tatami proti sobě nastoupili v závěru pavouka Vašek Plecer a Přemek Benhák. Bratrovražedný boj skončil vítězstvím Přemka a na Vaška tak zbyla účast v repasáži, ze které po dalším kole vypadl. Přemek naopak bez větších potíží finále vyhrál, i když byl díky svým lehkým zdravotním potížím na konci sil. Ondra Sviták celkem překvapivě postoupil do finále kata starších žáků, ale na šampiona Bartušku nestačil a skončil druhý. Tomáš Kutta vyhrál v kata skupinu juniorů, sestávající bohužel jen ze dvou závodníků a další zlatá byla doma. Skupinu kata tým žáků kluci Ondra, Přemek a Vašek bez větších obtíží vyhráli.
V kumite vypadl hned v úvodním zápase Vítek, nutno podotknout, že s mistrem republiky Jirkou Měkutou. Rozhodně si ostudu neudělal. Jáchym vypadl v druhém kole 4:5 na body, což byla škoda, na svého protivníka stačil. Ovšem za chyby se platí. Dan vyhrál druhé kolo kategorie do 41 kg a
postoupil tak do finále, ve kterém skončil jako poražený. Vašek vypadl v prvním kole muší kategorie ml.žáků do 30 kg. Naopak Přemek v největší kategorii do 35 kg ml.žáků postoupil do finále. Potíže s dechem a vědomí, že bojuje o nominaci na Olympiádu mládeže způsobily možná to, že v těsném
závěru zápasu ztratil na soupeře dva body a prohrál 2:4. Nominaci však přesto získal.
Ondra se také probojoval do finále st.žáků do 45 kg které mu přineslo stříbro. Tomáš byl ve své kategorii juniorů sám a tak po dohodě mezi trenéry nastoupil ve vyšší váhové kategorii proti Laštůvkovi, proti kterému pochopitelně neuhádal ani bod. Aspoň má nad čím přemýšlet.

A tak malá borovanská výprava zaznamenala medailovou smršť

Přemek Benhák - 1.místo kata ml.žáci, 2.místo kumite ml.žáci do 35 kg
Ondra Sviták - 2.místo kata st.žáci, 2.místo kumite st.žáci do 45 kg
Dan Červenka - 2.místo kumite ml.žáci do 41 kg
Tomáš Kutta - 1.místo kata junioři, 2.místo kumite junioři do 68 kg
Sviták, Benhák, Plecer - 1.místo kata tým žáci

Velká cena Hradce Králové:

Přemek Benhák - 2. místo kumite ml.žáci do 35 kg
Václav Plecer - 7. místo ( vypadl v repasáži ) kumite ml.žáci do 30 kg
Ondra Sviták - 7. místo kumite st.žáci do 45 kg.

tw_hradec

20.04.11