Borovany vyrazily do Plzně

Ve dnech 1 – 2. října 2011 se naši karatisté zúčastnili turnaje EGP Plzeň v rámci středoevropské ligykarate . Kluci soutěžili v barvách našeho mateřského oddílu TJ Karate Č.Budějovice.

V sobotní části nastoupil v kategorii kumite dorostenců do 52 kg Denis Cmunt. Bohužel vypadl hned v prvním kole atak pro něho účast na turnaji skončila. V neděli se pak turnaje zúčastnili : Tomáš Kutta v kata juniořia kumite junioři do 61 kg, Ondra Sviták v kumite st.žáci do 45 kg, Přemek Benhák v kata ml.žáci akumite ml.žáci do 40 kg a Vašek Plecer v kata ml.žáci a kumite ml.žáci do 32 kg.

Tomáš bohužel nezvládl přesvědčivě předvést shitei kata Kanku dai v prvním kole a podobně se muvedlo i v kumite, kde nezískal ani bod. Ondra si v kumite zpočátku nevedl špatně ale po vyrovnání1 : 1 jej začal protivník drtit a v závěru zápasu nezvládl Ondra taktiku boje a prohrál 1 : 4. Vašek v katapředvedl slušnou Bassai dai ale v druhém kole nebyly jeho skoky v Kanku sho dost dobré a tak jehoúčast v kata také skončila, ačkoliv na spoustu dalších postupujících soupeřů měl technickou převahu.Příště zvolí snadnější sestavu a snad mu štěstí více popřeje. Každopádně to byla skvělá lekce.V kumite Vašek nepřesvědčil a prohrál v 1.kole 1 : 3. I zde nebyl jeho protivník v kdovíjaké převaze,opět zklamala taktika zápasu.

Nejlépe si vedl Přemek, který postoupil v kata se sestavami Bassai dai a Kanku sho do boje o třetímísto, které vyhrál. V kumite se celkem snadno probojoval do finálového kola, kde opět narazil nasvého polského soupeře a přemožitele z Budapešťského turnaje. V prodloužení, 4 sekundy předkoncem byl Přemek knokautován a byl mu, kupodivu, udělen trestný ( ! ) bod za údajné simulování.Za stavu 1 : 2, 4 sec. před koncem, bylo jasné, že musí tvrdě zaútočit. Soupeř byl však připraven acílený kop na Přemkovo hlavu rozhodl vteřinu před koncem toto infarktové utkání. I tak je stříbroz takovéhoto turnaje úžasným výsledkem !

09.10.11