AKTUALIZOVÁNO! Z ligy s 5 zlaty a 1 bronzem!

TW karate Borovany získalo na 3. kole Krajské ligy (dále jen KL) v Českých Budějovicích v kategorii kata celkem tři medaile. A všechny zlaté. Soutěž pro borovanské karatisty skončila úspěchem i v kumite. Zlatou medaili (svou třetí na KL) získal Přemek Benhák i Denis Cmunt.  Bronz přidal Tomáš Kutta.

Kata

V dopolední části soutěže, kata, vybojovaly Borovany tři zlaté medaile! V kategorii mladší žáci zvítězil Přemek Benhák. Ve finále suverénně porazil se svou Kanku Sho soupeře s Jion. Borovanům nesvědčil los, protože v semifinále na sebe narazili Přemek a Vašek Plecer. Tento bratský souboj vyhrál Přemek 3:0. V boji o třetí místo Vašík podlehl se svou Jion soupeři s Bassai Dai 1:2.

Další zlatou medaili přidal v kata jednotlivců Tomáš Kutta. V kategorii junioři zvládl oba zápasy. Tomáš cvičil Kanku Sho a Bassai Dai. Třetí zlatou medaili získali kluci v kata teamu starší žáci. Složení Sviták, Benhák, Plecer předvedlo v semifinále pěknou Bassai Dai a zvítězilo 3:0. Ve finále kluci předvedli nově nacvičenou Jitte včetně bunkai a i tentokrát z toho byla výhra 3:0.

Na kata nastoupili i další borovanští karatisté. Denis Cmunt, Ondřej Sviták, Dan Červenka, Jáchym Urban a Vít Kolář. Jejich výkony bohužel nestačily na medailové pozice, ale i zisky dalších pozic jsou příslibem do dalších turnajů.

Kumite

V kategorii mladší žáci do 41 kg skončil Jáchym Urban v prvním kole. Naopak roli spolufavorita splnil Přemek Benhák, který zvítězil! Ve finále porazil po boji svého soupeře 2:0 na body. Přemek se dvakrát prosadil přesným úderem cuki. O kategorii níž závodil Vašek Plecer a v prvním kole zvítězil 4:0. Bohužel stop mu zastavil soupeř o kolo dále. I přes nepříznivý stav ale Vašek zabojoval a konečné skóre 4:8 vypovídá atraktivitě utkání.

Jen jednou zápasili Jáchym Urban, Vít Kolář a Dan Červenka. Všichni v prním kole prohráli a to znamenalo stop pro cestu k medailovým pozicím. Tři zápasy zvládl Ondra Sviták. V prvním kole porazil svého soupeře 2:0 a postoupil do semifinále. Bohužel Ondra potvrdil, že útok je jeho největší slabina a důležitý zápas prohrál 1:3. Na tento duel navázal v boji o 3. místo, které Ondra prohrál. Soupeři k vítězství stačil pouze bod a to vypovídá o všem!

Další zlatou medaili získal v kumite Denis Cmunt. Ve své kategorii dorostenci do 52 kg porazil v semifinále svého soupeře 4:0. Finále bylo více dramatické, ale i tak Denis svou úlohu zvládl. Dva přesné údery znamenaly vítězství 2:0.

Jako poslední nastoupil ke kumite Tomáš Kutta. Ve své kategorii po odstoupení jednoho protivníka měl další dva soupeře. Proto Tomáš bojoval jen jednou a na zkušenějšího soupeře nestačil. Průběh utkání - 0:1, 0:3, 1:3, 1:4, 1:7. Tomík tak získal bronzovou medaili.

Zisk ze 3. kola KL v Českých Budějovicích je pro TW Borovany tedy 5 zlatých medailí a jedna bronzová!!!

FOTO z ligy najdete zde.

15.10.11