Borovany vybojovaly na přeboru 8 medailí

Karatisté Tameshi-wari karate Borovany se ve čtvrtek 17. listopadu zúčastnili Krajského přeboru, který se konal v Českých Budějovicích. Výprava vedená trenérem Václavem Plecerem získala celkem osm medailí! Na soutěž vyrazili  T. Kutta, O. Sviták, P. Benhák, V. Plecer, D. Cmunt, J. Urban, D. Červenka, V. Kolář a M. Šesták.

VÝSLEDKY:

Kata - Přemek Benhák 1. místo, Vašek Plecer ml. a Dan Červenka vypadli ve 3. kole, Jáchym Urban vypadl v 1. kole (mladší žáci). Ondra Sviták prohrál boj ve starších žácích o 3. místo, i když jeho soupeř udělal chybu v Meykio, čehož si trestuhodně rozhodčí nevšimli! V dorostencích prohrál Denis Cmunt v 1. kole s favoritem Koudelkou. Kategorie junioři přinesla bronzovou medaili pro Tomáše Kuttu. Výborně si vedl kata team starší žáci A, který získal zlato! B-tým vypadl ve druhém kole.

Kumite - Vašek Plecer v kategorii mladší žáci do 35 kg prohrál souboj o 3. místo a skončil čtvrtý. Mladší žáci do 41 kg přinesla dvojí naše zastoupení. Jáchym Urban prohrál v prvním kole. O dost lépe si vedl Přemek Benhák, který vyhrál, i když ještě šest vteřin před koncem zápasu prohrával o 3 body! Danek Červenka dostal za soupeře kluka snad o 20 kg těžšího a to bylo na výsledku znát. Vítek Kolář skončil v dorostencích do 52 kg na 3. místě a ve stejné kategorii vyhrál Denis Cmunt! Dobře si vedl i novic na soutěžích Matěj Šesták, který skončil v dorostencích do 61 kg na 2. místě! Ondra Sviták ve starších žácích do 45 kg prohrál v prvním kole. Jako poslední nastoupil v juniorech Tomáš Kutta a přidal poslední medaili - stříbrnou.