Borovany získaly 3 medaile na MČR!

Ve dnech 3. a 4. prosince se v hale Sluneta v Ústí nad Labem konalo mistrovství České republiky mládeže. Nominaci na turnaj vybojovalo v průběhu roku pět karatistů.

Oddíl Tameshi-wari karate Borovany vyslal Tomáše Kuttu, Denise Cmunta, Přemka Benháka, Ondřeje Svitáka a Václava Plecera ml. Původně měl jet v rámci českobudějovické výpravy i Jáchym Urban. Ten z konečné nominace vypadl kvůli nemoci. Na dvoudenním vrcholu sezony vybojovali kluci po jedné medaili každé barvy! Mistrem Česka se stal Přemek Benhák, vicemistrem Václav Plecer ml. a na 3. místě skončil kata tým žáci ve složení Sviták, Benhák, Plecer!

Sobota - dvě pátá místa

Sobotní den přinesl boje v kategoriích dorostenci a junioři. Za juniory závodil v kata i v kumite Tomáš Kutta a v dorostencích bojoval v kumite Denis Cmunt. Tomáš v kata příjemně překvapil. Ze 14 karatistů po pěkných výkonech skončil na 5. místě! Bohužel v kumite skončily naděje Tomíka hned v prvním kole, ve kterém měl za soupeře Ondrušíka. Ten nedovolil Tomovi úspěšně zaútočit a vyhrál 4:0. Tomík se snažil, ale prohrál s lepším soupeřem. V kumite dorostenců do 52 kg bojoval Denis. V prvním kole ho los přidělil k závodníkovi Privitzerovi a byl to velký boj. Po necelé minutě prohrával Denis 0:2 a vyhlídky nebyly nejlepší. Ve druhé polovině zápasu se Denis svou aktivitou začal prosazovat a vyrovnal na 2:2. O svém vítězství rozhodl přesným úderem vteřinu před koncem! Ve druhém kole měl Denis za soupeře favorita Víta. I přes veškerou snahu Denis soupeři podlehl 0:2 a šel do repasáže. V ní podlehl Podroužkovi 0:2 a skončil na děleném 5. místě. Denis ale dokázal oba soupeře hodně potrápit.

Neděle - tři medaile a dramatické zápasy

Další zastoupení jsme měli v neděli, kdy v kata i kumite závodil Přemek Benhák a Ondra Sviták, v kumite Vašík Plecer ml. Sen o získání medaile z kategorie kata mladší žáci, ve které závodil Přemek, vydržel jen do prvního kola. Přemek byl nasazen do předkola, ve kterém porazil se svou Jion soupeře s Bassai Dai 4:1. V dalším zápase cvičili oba soupeři Bassai Dai a Přemek trochu překvapivě prohrál 2:3. Ondra v kata starší žáci podlehl se svou katou Jion soupeři s Passai Dai 0:5. Jion Ondra zacvičil pěkně, ale soupeř byl lepší. První medaili jsme získali v další kategorii – kata tým žáci. Tým ve složení Plecer, Benhák, Sviták se v prvním kole utkal s českobudějovickým Fight Clubem. Bohužel rozhodčí byli názoru, že soupeřova Empi byla lepší, než naše Bassai Dai. Tři praporky pro soupeře čekal málokdo. Kluci se ale nevzdali a v boji o třetí místo zacvičili perfektně Niju Shiho včetně aplikace Bunkai. Soupeř zvolil Heian Nidan. Výsledek byl jednoznačný 5:0! Kata tým sice nezopakoval loňský úspěch, kdy mistrovství Česka vyhrál, ale i zisk bronzové medaile je velmi cenný!

V poslední části závodili žáci v kumite. Jako první závodil Přemek a v prvním kole porazil soupeře před limitem 8:0. Následovalo semifinále, a i když Přemek prohrával 0:1, tak nakonec vyhrál 3:1 a postoupil do finále. Poslední zápas byl hodně napínavý a dramatický. Přemek prohrával 0:3 a vypadalo to špatně. Naštěstí se povedlo Přemkovi vyrovnat rychlým kopem a soupeře udolal po velkém boji 5:4! Přemek se tak stal mistr Česka pro rok 2011! Vůbec největší překvapení bylo vystoupení Vašíka. V konkurenci šestnácti karatistů porazil svého soupeře v prvním kole 4:1. Ve čtvrtfinále musel Vašek předvést i dobrou obranu a soupeře zdolal 2:1. Následovalo semifinále. Vyrovnanost utkání se stupňovala a Vašek o svém postupu do finále rozhodl až v prodloužení! Ve finále měl Vašek blízko k titulu. Vedl 1:0 a blížil se konec. Pouhou vteřinu před koncem ale Vašek přešlápl čáru ohraničující zápasiště a dostal trestný bod. Následovalo prodloužení, ve kterém nikdo nebodoval a na praporky rozhodčích vyhrál Vaškův soupeř. Poslední do bojů zasáhl Ondra Sviták ve starších žácích. Ani jemu los příliš nepřál a po prohraném prvním kole své účinkování na turnaji zakončil. Soupeři podlehl 0:3.

Poděkování trenérům

Všichni naši závodníci podali velice kvalitní výkony a tři získané medaile jsou toho důkazem. Poděkování patří hlavnímu trenérovi TW Borovany - Václav Plecer st. po celý rok kluky tvrdě trénoval a výsledky se dostavily. Už jen samotné nominace na republiku jsou velké úspěchy! Další veliké poděkování patří trenérům TJK České Budějovice, kteří naše závodníky na republice koučovali! Klub TJK České Budějovice se stal nejúspěšnějším oddílem na MČR!

Videa naleznete ZDE!

Foto naleznete ZDE!