Z ligy talentů se třemi kovy

V neděli 8. dubna se v Českém Krumlově konal první ročník Mezinárodní ligy talentů. Na soutěž, která se konala v  SUPŠ Svaté Anežky, jsme vyrazili ve složení Jiří Kutta, Jáchym Urban, Dan Červenka, Filip Koudelka a Jan Chrástka. Doprovod tvořil trenér Michal Heřman a Tomáš Kutta.

Kata - jedno překvapení, jinak brzké porážky

Soutěž v ne úplně optimálních podmínkách začala kategorií kata a jako první nastoupil na tatami Filip Koudelka, který vybojoval trochu překvapivě stříbrnou medaili! Díky losu se dostal přímo do semifinále, které vyhrál. V následujícím finále poté podlehl soupeři s lepší dynamikou úderů.

V kata nastoupili všichni "borovanští" a nejlépe si po Filipovi vedl Jirka Kutta, který dokázal alespoň jeden zápas vyhrát. Bohužel stop znamenal hned následující souboj. V prvním kole a následně i v repasáži prohráli Jáchym Urban i Honzík Chrástka. Nicméně výkony nebyly špatné. Jako poslední v kata cvičil Dan Červenka a ani on se nedostal přes 1. kolo.

Kumite - zisk dvou medailí

V bloku kumite jsme nenasadili malého Honzíka Chrástku, který ještě musí potrénovat. Dále nesoutěžil Filip Koudelka, protože si doma bohužel nechal chránič zubů. Jako první tedy nastoupil Jáchym Urban a v kategorii do 40kg vyhrál první kolo 1:0 a tím si automaticky vybojoval medaili. Otázka byla, jakou bude mít barvu. A jelikož Jáchym v dalším kole prohrál poměrně jednoznačně, tak medaile byla bronzová.

Poprvé si kumite na soutěži vyzkoušel i Jiřík Kutta a poznal, že tréninky jsou něco jiného. Nicméně Jirkovi nepřál los a hned v prvním kole se utkal s pozdějším vítězem kategorie do 30 kg. Jirka šel do repasáže, ve které se rval jako lev, ale na zkušenějšího soupeře to nestačilo. Jirka je ještě mladý a věříme, že jeho čas přijde.

Jako poslední nastoupil Danek Červenka a potvrdil medailové ambice. Bohužel hned v prvním kole dostal za soupeře karatistu z Fight Clubu a jelikož u tatami seděla čtveřice rozhodčích z Fight Clubu nebojoval Danek jen se soupeřem. Po dobrém úvodu Danek vedl 2:0 a vypadalo to na zasloužený postup. Nicméně snížení na 2:1 bylo nepříjemnou komplikací a se závěrečným gongem dostal Dankův soupeř místo napomínání za jasnou tvrdost yuko! Stav byl tedy 2:2 a na praporky neměl Danek šanci. Musel tedy do repasáže, ve které si vedl výborně a po zásluze vyhrál oba souboje. Danek nejvíce bodoval s výborným mawashi geri na záda.

Hodnocení trenéra: "Cíl byl tři medaile, a to kluci splnili. Všichni kluci bojovali a nikdo nezůstal za očekáváním. Škoda je brzkého vypadnutí Danka. Mohli jsme mít medailovou sbírku kompletní. Děkuji za reprezentaci oddílu, která byla na velmi dobré úrovni."

Další soutěží, na kterou vyrazíme, je příští víkend turnaj v Novém Boru.

Obsáhlá videogalerie z ligy talentů ZDE

Fotogalerie ZDE

08.04.12