Aktualizované informace z Hradce Králové

O víkendu 21. - 22. dubna jsme se zúčastnili prestižního turnaje Grand Prix v Hradci Králové. Na turnaj jsme vyrazili ve výpravě Tomáš Kutta, Denis Cmunt, Václav Plecer ml., Přemek Benhák a Ondra Sviták. Doprovod tvořili trenéři Václav Plecer a Michal Heřman, plus Michal Cmunt.Výsledek byl zisk dvou medailí, které získali Václav Plecer st. a kata tým dorostenci + junioři.

Po sobotních bojích, do kterých nastoupil Vašek Plecer st. a Tomáš Kutta jsme získali jednu medaili. V kategorii kata Masters vybojoval Vašek stříbro, když nestačil až ve finále na Karla Kesla z Kesl Ryu Praha! Tomáš cvičil taky velmi dobře, ale bohužel po dvou vítězstvích udělal technickou hybu v Empi a vypadl, což je velká škoda. V neděli se nám bohužel příliš nedařilo a výsledkem byla jen jedna medaile. V kategorii kata tým dorostenci a junioři získalo trio Sviták - Benhák - Plecer stříbro!

V kategorii kata starší žáci se představili Václav Plecer ml. a Přemek Benhák. Ve velké konkurenci 33 závodníků bohužel naši kluci neuspěli. Vašík nestačil v prvním kole s Jion na Richtera s Bassai dai. Přemek prohrál v 1. kole 0:5, poté sice vyhrál první zápas repasáže, ale následující duel již znamenal stop. Následoval kata tým dorostenci a junioři. V této disciplíně byla naše očekávání velká a to se také vyplnilo. Kluci vybojovali stříbro, když ve finále podlehli soupeři ze Sport Relax.

Odpolední blok kumite začal jako první Přemek Benhák a první zápas vyhrál 5:3. V dalším kole ale prohrál 1:2 a to znamenalo konec. V dorostencích se sešli v jedné kategorii Ondřej Sviták a Denis Cmunt. Naším snem samozřejmě bylo, aby se oba utkali spolu, protože by to bylo reálné až v případném finále. Nicméně Denis prohrál v prvním kole s Kitem z Ukrajiny a Ondra se Solopovem ze Srbska. Oba zápasy skončily shodně 0:3 a i to bohužel na postup do repasáže nestačilo.

Jako poslední nastoupil Vašík Plecer v kumite starší žáci do 39 kg. Vašík si na novou a silnější kategorii zvyká a svůj zápas prohrál 0:8.

Hodnocení trenéra Václava Plecera: "Účast na Grand Prix H. Králové byla důležitá zvláště pro žáky, pro které byl tento turnaj nominační. Konkurence však byla velmi silná a získat body v jakékoliv kategorii bylo velmi obtížné. V kata se opět ukázalo, jak může s výsledným pořadím zahýbat nepříznivý los. Vašek Plecer ml. v úvodu nastoupil proti silnému soupeři a byl z dalšího postupu vyřazen, zatímco jiní protivníci se dostali v soutěži dále s mnohem hůře předvedenými sestavami. Přemek Benhák narazil ve své pouti na protivníka cvičíciho ve stylu Goju ryu a to v dnešních podmínkách soutěží znamená v žákovských kategoriích skoro vždy konec pro závodníka cvičícího styl Shotokan. V repasáži pak uhrál pouze 5.místo. V kategorii kata tým budou naši kluci hrát v budoucnu významnou roli, jak ukázal jejich výkon při předvedení katy Nijushiho. Na rozdíl od svých soupeřů při bunkai ukázali, jaké techniky se v katě předvádí. Jejich soupeři naopak předvedli ubohé kumite v aplikaci kata, když jaksi pominuli nejdůležitější pasáže jejich katy Bassai dai. Ze zákulisí jsme se pak dozvěděli, že kata Bassai dai má větší obtížnost ....??? Co na to říct, že? Skvěle si vedl Tomáš Kutta v soutěži kata junioři. Boužel jej opět zradila psychika a svou katu Empi, jinak skvěle rozjetou, pokazil. V repasáži pak na svého soupeře už nestačil a ukazuje se, že nastal čas s výukou dvou nejobtížnějších kata Unsu a Gankaku. V kumite předvedl asi nejhezčí zápas Přemek Benhák. Bohužel ve druhém kole narazil na protivníka stejně silného a i jeho, opět, zradila jeho schopnost koncentrace ve chvílích, kdy se zápas neodvíjí podle jeho představ. Vašek bojoval statečně s velmi dobrým protivníkem z Izraele, který po zásluze zápas vyhrál.Vaškovi  chybí důrazná síla v provedení technik a má ještě na čem pracovat. Zápasy Denise Cmunta a Ondry Svitáka se v přímém přenosu jevily jako špatné, v opětovném promítnutí těchto zápasů na videu musím říct, že si nakonec nevedli tak zle. Avšak je tu stejný problém jako u Vaška - chybí důraz v konečném provedení technik a zbytečné vyčkávání. Je to o zkušenostech a kluci musí co nejvíce závodit, aby tyto nedostatky odstranili."

Fotogalerie ZDE

21.04.12