V Nymburku zisk šesti medailí

Poslední dubnový víkend jsme se zúčastnili Velké ceny města Nymburk, která byla nominačně bodovaná pro dorost a juniory. Na turnaj jsme vyrazili ve složení Tomáš Kutta, Denis Cmunt, Václav Plecer ml., Dan Červenka, Přemek Benhák, Mates Šesták a Ondra Sviták. Trenéři byli Michal Heřman a Michal Cmunt. Článek obsahuje i odkaz na obsáhlou videogalerii.

Cílem před závody byl zisk pěti medailí a to se povedlo s bonusem navíc. Kluci celkem vybojovali jedno zlato a pět bronzů! V článku níže je každý závodník rozebrán a na našem kanálu najdete obsáhlou videogalerii.

Tomáš Kutta – kata a kumite junioři

Tomáš doplatil v kata na těžký los, když hned v prvním kole dostal Víta. Nicméně výborně zacvičenou Kanhku Sho Tomík soupeře potrápil a těsně prohrál 1:2. V repasáži o 3. místo bohužel Tomík přišel o medaili kvůli drobné chybě v Gojushiho Sho. Ve své slabší disciplíně kumite si ale Tomík spravil chuť, když vybojoval bronz! V boji o finále Tomík prohrál až na praporky těsně 2:3, i když měl sice čistější techniky, ale chyběl důraz. V kumite musíme u Tomáše zlepšit útočnou fázi, která není optimální.

Kata tým dorostenci

Našemu triu Benhák, Plecer, Sviták se dokonale podařila odplata týmu Sport Relax za vyřazení na turnaji v Hradci Králové. V Nymburku naši kluci perfektně zacvičili Nijushiho včetně bunkai a soupeře s Bassai Dai porazili 2:1. Výsledkem tedy byla zlatá medaile a pohár!

Přemek Benhák – kata a kumite žáci

Přemek ve velké konkurenci v kata jednotlivců vypadl hned v prvním kole s jasně horším soupeřem, kterému chybělo nasazení, dynamika i tvrdost (Přemek cvičil Jion, soupeř Bassai Dai). Přemek doplatil na své postoje, když celou katu zacvičil ve velkém předklonu, což se rozhodčím nemohlo líbit. Přemek zabojoval v kumite, když v 1. kole donutil soupeře čtyřikrát přešlápnout, což znamenalo diskvalifikaci. Ve čtvrtfinále dále Přemek vyhrál 4:0 a postoupil do boje o medaile. V semifinále Přemek doplatil na svou špatnou morálku a opět kvůli psychice zbytečně prohrál. Po poradě nastoupil Přemek do boje o třetí místo a po velkém boji vyhrál 1:0!

Václav Plecer ml. – kata a kumite žáci

V kata začal Vašík dobře a s Jion postoupil hladce do druhého kola, ve kterém s Empi postoupil taktéž po výsledku 3:0 dále. Ve čtvrtfinále se Vašík utkal s těžkým soupeřem a s Nijushiho podlehl Sochin 0:3. V kumite Vašek první zápas vyhrál až na praporky 5:0 a postoupil do čtvrtfinále. V něm skončil zápas také nerozhodně a bohužel na praporky prohrál 2:3, i když byl aktivnější. Následovala repasáž, ve které udělali chybu rozhodčí a Vašíka vyloučili za to, že se nestihl během minuty obléct do chráničů! Přitom Vašík byl u tatami a sudí viděli, jak se obléká. Zajímavé bylo, že u některých nejmenovaných jedinců s podobným problémem minuta odpočítávána nebyla …

Ondřej Sviták – kata a kumite dorostenci

Asi největší radost během turnaje udělal svým výkonem v kata Ondřej Sviták, když ve velké konkurenci 28 závodníků vybojoval bronz! Ondra začal s Jion proti Jion a vyhrál 3:0. Rozhodčí vyhlásili pro velkou účast Shitei kata i pro kolo druhé a Ondra tak musel nasadit ne úplně zvládnutou Kanku Dai. Soupeř sice udělal ve své katě chybu, ale Ondra až nečekaným výkonem Kanku Dai výborně zvládl a postoupil do čtvrtfinále, ve kterém cvičil Bassai Dai. I soupeř zvolil stejnou katu a proti dobře připravenému Ondrovi neměl šanci – 3:0. Stop přišlo až v semifinále, ve kterém Ondra narazil na Vika. Ondra cvičil Empi a Vik Kanku Sho – výsledek byl 0:3. Následoval boj o 3. místo, do kterého šel Ondra s Kanku Sho a po pěkném cvičení získal třetí místo zaslouženě! V kumite Ondra jeden zápas vyhrál a dva prohrál. V obou případech Ondra soupeře trápil, ale v kumite máme na čem pracovat. Ondra hlavně při útocích a obraně se proti soupeři točí, a s tím se vyhrávat nedá.

Denis Cmunt – kumite dorostenci

Na Denise jsme měli velké cíle, které potvrdil i nepotvrdil. Na předturnajové poradě jsme chtěli zlato a Denis vybojoval bronz. V prvním kole Denis dobrou taktikou soupeře dvakrát dostal na cuki a postoupil dále. Ve druhém kole byl zápas ještě vyrovnanější, ale zkušenější Denis zápas nakonec zvládl a čekalo ho semifinále. A právě v semifinále Denis jednou zaváhal, což ho stálo lepší umístění. Proti přibližně stejnému soupeři Denis nedokázal zaútočit a prohrál 0:2. Škoda, měl na něj. Boj o 3. místo si pohlídal a vyhrál zkušeně po úderech cuki 3:0. Denis předvedl slušné kumite, ale zápas v semifinále odhalil, že musíme zapracovat na větším nasazení a útočnosti.

Dan Červenka – kumite žáci

Danek poprvé nastoupil v silnější kategorii do 60 kg a bylo to znát. Soupeři byli větší a silnější. Danek měl hlavně problém s kopy, které často mířily příliš nízko. Nicméně si Danek tuto kategorii zkusil a poznal, že přechod nebude jednoduchý. Danek se dostal do boje o medaile, ve kterém narazil na adepta na zlato. Soupeř Dankovi uštědřil lekci z produktivity a vyhrál před limitem 8:0. I přes tuto prohru ale Danek získal bronz a může se soustředit na zlepšení fyzičky a techniky.

Mates Šesták – kumite dorostenci

Mates se v konkurenci dalších osmi závodníků neprosadil, když úrovňově stejného soupeře nedokázal ani jednou bodově dostat a rozhodnout tak musely praporky. V nich Mates nezabodoval a prohrál 0:5. Mates má podobný problém, jako Tomík či Ondra – při útoku a obraně se točí, což se nelíbí ani rozhodčím a ani nám trenérům. Nuže, od toho máme tréninky.

Celkové hodnocení trenéra Michala Heřmana: „Turnaj byl slušně zorganizován a byla velká konkurence. Celkem dorazilo 304 závodníků a 48 klubů. Nejvíce potěšil Ondra, který v kata předvedl z našich kluků výkony dne. Škoda je brzkého vypadnutí Přemka v kata a Vašíka v kumite. Přijeli jsme si pro nominační body a Tomík, Denis i Ondra je získali. Denis v kumite a Tomík v kata měli na nejvyšší příčku, ale tentokráte se to nepovedlo. I tak je zisk šesti medailí nad očekávání.“

Fotogalerie ZDE

Obsáhlá videogalerie ZDE